Makijaż permanentny

 

Makijaż permanentny, mikropigmentacja, makijaż trwały - wszystkie te trzy określenia oznaczają to samo. Korzenie makijażu permanentnego wywodzą się z technik tatuażu, choć urządzenia, igły są inne, a cel i efekty końcowe supine różne. Polega na implantacji pigmentu w głąb skóry do przestrzeni komórkowych przy urzyciu nowoczesnych aparatów elektronicznych. Jego zadaniem jest upiększenie i korekta niedoskonałaości urody lub kamuflaż defektów powstałych w wyniku wypadku lub choroby. Wprowadzony podczas tego procesu pigment ulega utrwaleniu w ciągu 28-30 dni, a jego ilość może być zwiększona podczas zabiegu uzupełniającego.  Efekt utrzymuje się w zależności od typu i kolorytu skóry od 1 do 5 lat oraz wymaga okresowego wzmacniania. Z jednej strony ulega stopniowemu wchłanianiu, z drugiej podlega naturalnym procesom regeneracji naskórka.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia , zaczerwienienia, lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżenie odpowiednimi preparatami oferowanymi przez osobę wykonującą makijaż permanentny. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu należy nie chodzić do sauny ani do solarium.

W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.makija

Przeciwskazaniem do zabiegu jest :

  • infekcja
  • ciąża
  • cukrzyca
  • łuszczyca
  • przyjmowanie leków sterydowych

Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmować preparaty przeciwwirusowe polecane przez lekarza.

W cenę zabiegu wliczona jest druga wizyta , która ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.